10 مشکل رایج ماشین لباسشویی

ماشینهای لباسشویی  یکی از ضروری ترین لوازم خانگی هستند و معمولا ما بدوت آنها دچار مشکل میشویم.. وقتی کار در ماشین لباسشویی شما اشتباه پیش می رود ، بهتر است قبل از تماس با تعمیرکار ، چند مورد را بررسی کنید. در صورت امكان ، قبل از اقدام به تعمیر، دستگاه را از برق جدا كنید. در اینجا راهنمایی برای حل برخی از مشکلات رایج که ممکن است در دوره کار دستگاه شما به وجود آید را آورده ایم.

1. دستگاه با آب پر نمی شود



اطمینان حاصل کنید که درب به درستی بسته شده است ، بررسی کنید که شلنگ های ورودی شفاف بوده و منبع تغذیه متصل و عملکرد آن  بلا مانع باشد. اگر همه این موارد درست باشد ، باید با تهران تعمیر تماس بگیرید.

2. داخل ماشین لباسشویی نمی چرخد



موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث بروز این مشکل شود ، از جمله برس های فرسوده ، مشکلات تسمه انتقال نیرو یا موتور معیوب یا واحد کنترل. برای فهمیدن اینکه چه مشکلی پیش آمده است ، به یک تعمیرکار احتیاج دارید. با تهران تعمیر تماس بگیرید تا در اسرع وقت همکاران ما این مشکل را برای شما برطرف کنند.

3. ماشین لباسشویی قبل از اتمام شست و شو متوقف میشود



این مشکل به طور کلی بدان معنی است که تایمر ، ترموستات یا بخاری از کار افتاده است. اگر این مشکل از تایمر باشد ، می توانید با فشار دادن کلید دستی به صورت موقت ، مشکل را حل کنید.

4. ماشین لباسشویی پر سر و صدا است



سر و صدای شدید در حالی که داخل ماشین لباسشویی درحال چرخش است می تواند ناشی از چیزی باشد که در قسمت متحرک ماشین گیر کرده است ، سکه ها مقصر رایج هستند. میتوانید دسته های کاسه را بردارید تا به مورد مشکلساز برسید. همچنین لازم است فیلتر تخلیه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کار میکند. سر و صدای ماشین لباسشویی همچنین ممکن است نشان دهنده یاتاقانهای خراب یا فرسوده باشد. وقتی دستگاه خالی است ، کاسه را با دست بچرخانید. اگر صدای بلندی شنیدید یا توانستید  کاسه را  درجا تکان دهید ، به احتمال زیاد یاتاقان ها نیاز به تعویض دارند.
    

5. آب از ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود



این معمولاً بدان معنی است که در فیلتر تخلیه مانعی وجود دارد یا خود پمپ خراب است. اولین کاری که باید انجام دهید خالی کردن آب است تا بتوانید ماشین لباسشویی خود را نجات دهید. شلنگ تخلیه را بیرون بکشید ، آن را درون یک سطل بگذارید و بگذارید آرام آرام تخلیه شود. در صورت لزوم آماده تعویض سطل باشید!

6. کاسه ماشین لباسشویی نمی چرخد



مشکلات دوره چرخش در ماشین لباسشویی عیب نسبتاً شایعی است ، خبر خوب این است که رفع آنها به طور کلی نسبتاً ارزان و رفع ساده است. در صورت عدم جمع شدن لباس در یک ناحیه ، سنسورهای بالانس چرخه را تغییر میدهند زیرا ممکن است باعث لرزش دستگاه شود. این این ممکن است بعلت پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی از لباس باشد ، یا اگر فقط چند قلم لباس در ماشین انداخته اید. در حالت کم بودن لباس داخل ماشین لباسشویی به آنها اضافه کنید یا چند مورد را از لباسها را در صورت بیش از حد پر بودن خارج کنید. در صورت عدم موفقیت در حل این مشکل ، ممکن است برسها  نیاز به تعویض راشته باشند.

7. در باز نمی شود



این امر معمولاً به دلیل عدم تخلیه آب یا خرابی قفل درب است. همینطور که در بالا ذکر شد آب را تخلیه دستی کنید. اگر این مشکل را برطرف نکرد ، باید قسمت بالای دستگاه را برداشته و قفل را از داخل آن آزاد کنید. توصیه میشود اگر از تعمیر وسایل خانگی سر رشته ای ندارید به کارها اقدام نکنید.
 

8. لباس بوی بدی دارد



اگر همیشه از شستشوی دمای پایین و مواد شوینده بیولوژیکی استفاده می کنید ، ممکن است باعث ایجارد رسوب یا باکتری در دستگاه شوید. شستشوی گرم را در حالت خالی امتحان کنید. شما همچنین باید به طور مرتب دستگاه را با صابون تمیز کنید و بعد از اینکه شستشو تمام شد ، درب ماشین لباسشویی را برای چند دقیقه باز نگه دارید.

9. ماشین لباسشویی به لباسها آسیب می رساند



پارگی در لباس نشانگر وجود اجسام بیگانه در دستگاه یا آسیب دیدگی کاسه ماشین لباسشویی است. ترموستات خراب نیز می تواند باعث گرم شدن بیش از حد آب شود که به لباسهای ظریف آسیب می رساند.

10. دستگاه کد خطا را نمایش میدهد



کدهای خطای ماشینهای لباسشویی جهانی نیستند. کتابچه راهنمای ماشین لباسشویی شما ممکن است به شما کمک کند مشکل را شناسایی کنید و حتی یک راه حل بیابید. در موارد دیگر برای ردیابی این عیب به تعمیرکار احتیاج دارید. حتی اگر به نظر می رسد دستگاه به طور عادی کار می کند ، وسوسه نشوید یک کد خطا را نادیده بگیرید. برخی از کدها "علائم هشدار دهنده اولیه" هستند و رفع مشکل دستگاه در مراحل اولیه می تواند در درازمدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شود.